blog-details

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım; Günümüzde gelişmekte olan bilişim sektöründe en merak edilen konulardan biride Web tasarımdır. Sıkça rastladığımız web sitelerinde şekillendirmeye yardımcı olan Web tasarımın her Dalında olduğu gibi web tasarım içinde de belli ana hatlar oluşturularak çalışmalar Yapılır. Renk, Düzen, Grafikler, Fontlar ve İçerikler bunlardan bazılarıdır.

Web Tasarımı yaptırmak ve başarıya Ulaşmak oldukça önem taşır. Sanal dünyada yer alamayanların sektörün gerisinde kaldığı Düşünülecek olursa ilk olarak kurumsal vitrinlerin oluşturulmasında yarar görülmekte.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir
Tasarımda önem taşıyan unsurlar; Renkler, Düzen, Grafikler, Fontlar, içeriklerdir. Müşterinin amacı Ve istekleri doğrultusunda renkler kararlaştırılır ve uygulanır. Kullanılacak metin ve grafik Belli Bir düzende olmalı. Web sitelerinin amacı müşterilerin istediklerini ve aradıklarını ilk Bakışta bulmalarına yardımcı olmaktır.

Bu, tasarımın dengeli olması ve bütünlüğüyle Sağlanmakta. Grafikler web sitesinin kalbidir tasarım için grafikler fotoğraf, logo veya Simgeler halinde Kullanılabilir çeşitli yazı tipleriyle sitenizin kalitesini arttırabilirsiniz. Web Tarayıcıları yalnızca. Web güvenli yazı tipi olarak bilinen fontları görüntüleyebilir bu sebeple Tasarımcı olarak. Yaygınca kabul görünen bu fontlarla çalışılmaya özen gösterilmeli. İçerik ve Tasarım görsel ve metin yoluyla sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte çalışır. Okuyucuyu şaşırtmak ve onlarda merak uyandırmak için istediklerini vermek gerekir bu Şekilde kullanıcılar sitede daha çok vakit geçirecektir.

Kullanılacak metin konuyla ilgili Olmalıdır bu şekilde kullanıcıya daha çok hitap edilmiş olunur. Ayrıca içerikle ilgili anahtar Kelimeler barındırmalıdır. Arama motorları için uygun olmasına dikkat edilmelidir.